digitalni školski list FLORA

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.
Image Alt
  /  Nekategorizirano   /  Dani kruha u Prirodoslovnoj: Koja je tvoja omiljena žitarica?

Dani kruha u Prirodoslovnoj: Koja je tvoja omiljena žitarica?

Piše: Gabrijela Paleško, 3.c

U Prirodoslovnoj školi Split nikada nije dosadno! Povodom Dana kruha iučenici su izradili instalacijski pano u sklopu predmeta tehnologije žitarica i pekarstva. Uz nastavnicu Draganu Vručinić došli smo do ideje da za dane kruha napravimo pano kojim ćemo našim učenicima skrenuti pažnju na važnost žitarica u svakodnevnoj prehrani.  Svatko od učenika istražio je odabranu žitaricu, njezine blagodati za ljudski organizam, nutritivne vrijednosti kao i geografske karakteristike uzgoja. Za kraj dodali smo i neki recept koji sadrži obrađivanu žitaricu. Dokumente smo pretvorili u QR kodove kako bi, iako bez teksta, pano bio bogat bitnim informacijama o svim žitaricama.

Kako bi ostali učenici i djelatnici škole mogli što bolje doživjeti i prepoznati o temu i ideju naše instalacije, u bio trgovini kupili smo uzorke naših žitarica te ih zalijepili na drvene žličice da služe kao ogledni primjerci.  Cilj postavljanja ovog panoa bio je upoznati naše učenike s važnosti i dobrobitima žitarica u svakidašnjoj prehrani.

Ovakav uzbudljiv način rada svidio se svima, nadamo se da smo uspjeli u našem cilju.

Leave a comment

Add your comment here