digitalni školski list FLORA

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.
Image Alt
  /  ars nova   /  Pixelovci osvajaju: UPOZNAJ HRVATSKU!

Pixelovci osvajaju: UPOZNAJ HRVATSKU!

Piše: DIjana Ledić Begonja, prof.

„Na međunarodnom Natječaju za izložbu fotografija na temu Upoznaj Hrvatsku, naši učenici, kao iskusni mladi fotografi, pokazali su svoje fotografsko umijeće“, naglasila je mentorica i voditeljica fotokluba „Pixel“ – profesorica Dijana Ledić Begonja. Cilj natječaja bio je potaknuti sudionike na fotografiranje tema koje nas povezuju s našom domovinom. Članovi školskog fotokluba „Pixel“ pozorno su promatrali i uočavali zanimljive detalje u jednostavnim i svakodnevnim situacijama koje su pretvarali u prava umjetnička djela.

Među 20 najboljih fotografija koje će se naći na izložbi pronašli smo i radove naših učenika koji su nagrađeni za svoje fotografije. O svojim iskustvima progovorili su i naši nagrađeni učenici. Donosimo vam njihove nagrađene uratke uz nekoliko zanimljivih izjava naših mladih fotografa!  

„Fotografija je savršen medij za svakoga tko želi učiniti trenutke trajnim, bilo da uključuje druženje s prijateljima ili prizore iz prirode koje ne želimo zaboraviti. Školski fotoklub mi omogućuje proširivanje tema i vidika kojima se mogu baviti dok fotografiram. Time sebi postavljam nove granice ali i izazove koji će mi pomoći u osobnom razvoju.“

Luka Martinović

„Volim fotografirati, pogotovo prirodu. Školski fotoklub pruža mi mogućnost pokazivanja svoje fotografijei ideja koje imam. Najdraži su mi natječaji o prirodnim i kulturnim dobrima Hrvatske jer prijavljene fotografije budu raznolike i originalne.“

Emanuela Erceg

„U slobodno vrijeme volim se baviti fotografiranjem kako bih objektivom zabilježila najdraže trenutke. Član sam fotokluba Pixel koji mi je pružio mogućnost da se razvijam i da sudjelujem u raznim natječajima. Nadam se izvrsnim uspjesima.“

Jakica Šestanović

„Nakon neobičnog vremena kojeg smo proveli u pandemiji, razmišljala sam kako pokazati svoj talent i ljubav prema fotografiji. Kreativnost je moj izazov ali i adut pa mi je fotografija postala najvažniji alat komunikacije u izazovnim vremenima. Zahvalna sam profesorici koja je odabrala mogu fotografiju za ovaj natječaj na kojem sam ujedno i nagrađena!“

Mia Grbavac

Želimo našim mladim fotografima mnogo uspjeha i na budućim natjecanjima!

Leave a comment

Add your comment here