digitalni školski list FLORA

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.
Image Alt
  /  ars nova   /  Izvrstan rezultat na natječaju za najbolji esej

Izvrstan rezultat na natječaju za najbolji esej

piše: DIjana Ledić Begonja, prof.

Kroz afirmaciju pisane riječi te poticaj učenicima na promišljanje o značaju Hrvatskoga sabora u stvaranju Hrvatske države, učenici naše škole odazvali su se na natječaj u pisanju najboljeg eseja na temu: „Trideset godina hrvatske neovisnosti“.  Svrha i cilj ovogodišnjeg natječaja za najbolji esej u Republici Hrvatskoj je očuvanje sjećanja na 25. lipnja 1991. godine, kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske te Deklaraciju o proglašenju suverene i samostalne Republike Hrvatske. 

Temeljem Odluke Povjerenstva za vrednovanje, esej našeg učenika Lovre Pulića (3.b), uvršten je među najbolje eseje te će se naći u zborniku najboljih radova. Uoči obilježavanja Dana neovisnosti, 25. lipnja Lovrin esej će biti objavljen i na stranicama Hrvatskoga sabora

Leave a comment

Add your comment here